Аталанта пропиля два гола аванс срещу Удинезе и отвори вратата на Наполи

19:00, 09.10.2022
Чете се за: 01:47 мин.
аталанта пропиля два гола аванс удинезе отвори вратата наполи

Един от лидерите в италианската Серия "А" Аталанта завърши 2:2 като гост на Удинезе в среща от 9-ия кръг на първенството и по този начин отвори възможността пред отбора на Наполи да излезе еднолично начело по-късно днес, ако победи Кремонезе като гост.

"Бергамаските" обаче дълбоко могат да съжаляват за пропуснатите две точки, тъй катко водеха с 2:0 малко повече от половин час преди края на двубоя.

Точни за отбора на Джан Пиеро Гасперини бяха Адемола Лукман в 36-та минута и Луис Муриел от дузпа в 56-та.

Домакините от Удине все пак не се предадоха и до края на срещата намериха сили да стигнат до равенството чрез Жерар Деулофеу, който намали в 67-та минута, а 11 по-късно Неуен Перес възстанови паритета.

В крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при равенството 2:2, с което Аталанта отново поведе в класирането с 21 точки, една повече от Наполи.

Със спечелената точка пък Удинезе изскочи на третата позиция с 20 пункта с равен актив с четвъртия Милан.

Стефан Стоев триумфира в "Мемориал Валерий Великов"