Аталанта смълча "Анфилд" и докосва полуфиналите в Лига Европа

В другия двубой от този поток Бенфика взе превес срещу Олимпик Марсилия след домакински успех с 2:1

23:52, 11.04.2024
Чете се за: 02:52 мин.
аталанта смълча анфилд докосва полуфиналите лига европа

Отборът на Аталанта стигна до паметна победа с 3:0 като гост на Ливърпул в първи двубой между двата тима от четвъртфиналния сблъсък помежду им в турнира Лига Европа.

На митичния "Анфилд" момчетата на Джан Пиеро Гасперини се възползваха по възможно най-добрия начин от своите шансове и взеха солиден аванс преди реванша след седмица в Бергамо.

Големият герой за "Богинята" се казваше Джанлука Скамака, който откри резултата в 38-ата минута с премерен удар по земя, преминал и под плонжа на неубедителния тази ситуация вратар Куивин Келъхър.

Отново Скамака удвои преднината на своя тим след точно час игра, като този път италианецът се възползва от центриране на Шарл де Кеталаре и с изстрел от въздуха матира за втори път стражът на "мърсисайдци".

Седем минути преди края на редовното време пък бившият футболист на Уест Хям и Сасуоло открадна топката в средата на терена от Доминик Собослай и след това комбинира с Едерсон, чието изпълнение беше отразено от Келъхър, но при добавката Марио Пашалич не сбърка, фиксирайки крайното 3:0.

По този начин Аталанта има преднина от три гола преди мача на свой терен идния четвъртък (18 април), който може да ознаменува историческото първо класиране на "бергамаските" за полуфиналите в европейските клубни турнири.

Там евентуалният съперник на "Богинята" ще дойде от сблъсъка между Бенфика и Олимпик Марсилия, в който португалците взеха лек превес след първия дуел след успех с 2:1.

На "Ещадио да Луж" в Лисабон победата за домакините осигуриха Рафа Силва и Анхел ди Мария, но попадението на Пиер-Емерик Обамеянг в 67-ата минута съхрани интригата за реванша във Франция след седмица.

Десподов влезе като резерва, но ПАОК загуби като гост на Брюж в първия дуел в Лигата на конференциите
Реал Мадрид завърши редовния сезон в Евролигата с успех и рекордно постижение, Анадолу Ефес се добра до play-in турнира