Аталанта записа убедителна победа над Салернитана с 8:2

аталанта записа убедителна победа салернитана
21:21, 15.01.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Аталанта спечели първа победа у дома в Серия А от три месеца и го направи по повече от убедителен начин след успех с 8:2 срещу Салернитана в среща от 18-ия кръг на първенството.

Бергамаските за последно победиха на своя стадион на 15 октомври 2022 г. срещу Сасуоло, а след това последва негативна серия от три поредни загуби у дома.

Жереми Бога даде начало на головата фиеста на стадион "Гевис" в Бергамо в 5-а минута, но след още пет минути гостите от Салернитана изравниха чрез Булайе Дуа.

Това само настърви допълнително играчите на Аталанта, които до почивката вкараха четири гола чрез Адемола Люкман от дузпа, Скалвини, Коопмейнерс и Хойлунд и поведоха с 5:1.

Двата отбора си размениха по един бърз гол след почивката: Люкман вкара второто си попадение в 54-а минута, а две по-късно Кавилия се разписа за Салернитана.

Сантана де Мораеш и Дзортея дооформиха разгрома с още две попадения за крайното 8:2.

Аталанта е шести в класирането с 33 точки, колкото има и петия Лацио. Салернитана е в серия от шест поредни мача без победа и е 16-и с 18 точки.

Последният в италианската серия А тим на Кремонезе назначи Давиде Балардини за старши треньор. Балардини подписа договор до юни 2024 година и замени на поста Масимилиано Алвини, който вчера бе уволнен след домакинската загуба от Монца с 2:3, съобщиха от клуба.