Снимка: БГНЕС АРХИВ
от БНТ , Източник: БГНЕС
09:33, 18.03.2023
Чете се за: 01:12 мин.

Атлетик Билбао взе гостуването си на Валядолид с 3:1 в откриваща среща от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

Гостите откриха след точно половин час игра чрез Иниго Мартинес. През втората част преднината на баските набъбна на 2:0 след попадение на Горка Гурузета. Кайл Ларин намали резултата в 74-ата минута, но четири по-късно Атлетик сложи точка на спора с гола на Микел Весга от дузпа.

В класирането Билбао е седми с 36 точки, на две от шестия Виляреал, който окупира последното място в зона Европа. Валядолид е 14-и с 28, на две от опасната зона. В следващия кръг Атлетик приема Хетафе, докато "виолетовите" гостуват на шампиона Реал Мадрид.