Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Краля

Атлетик Билбао се класира за осминафиналите за Купата на Краля в Испания.
08:03, 06.01.2023
Чете се за: 01:27 мин.

Атлетик Билбао се класира за осминафиналите на туртира за Купата на Краля в Испания.

Баските разгромиха с 6:1 като гост Елденсе в последния 1/16-финал на турнира.

Гостите взеха преднина от два гола до почивката чрез Нико Уилямс в 35-ата и Алекс Беренгер в 41-ата минута.

Олег Сарагоса вкара трети гол в началото на втората част, а Беренгер направи 4:0 с втория си гол в мача в 65-а минута. Елденсе стигна до почетно попадение в 67-ата минута чрез Марио Соберон. Атлетик дооформи разгрома след автогол на Рубен Мачадо и попадение на Икер Муниаин в последната минута.

За осминафиналите в турнира се класираха още Барселона, Реал Мадрид, Бетис, Атлетико Мадрид, Алавес, Селта, Еспаньол, Леванте, Майорка, Осасуна, Реал Сосиедад, Севиля, Спортинг (Хихон), Валенсия и Виляреал, а жребият за тази фаза ще се тегли на 7 януари.

Христовият кръст бе изваден от водите на Тунджа и даден на най-малкия участник в хорото в Калофер (ВИДЕО)