атлетико мадрид надигра барселона задълбочи проблемите куман
08:32, 03.10.2021
Чете се за: 01:55 мин.

Атлетико Мадрид победи Барселона с 2:0 в мач от 8-ия кръг на Ла Лига.

Домакините категорично надиграха “каталунците” на стадион “Уанда Метрополитана”, което означава, че в медиите отново ще продължи темата за уволнението на мениджъра на Барселона Роналд Куман.

Наставникът наблюдаваше от трибуните как изглежда отборът му срещу Атлетико, заради наказание от два мача, което изтърпя.

През първото полувреме възпитаниците на Диего Симеоне категорично надиграха своя опонент и логично поведоха в 23-ата минута. Луис Суарес изведе Тома Лемар сам срещу Марк-Андре тер Щеген, а французинът откри резултата с удар с левия крак за 1:0.

След като се отчете с асистенция, бившият нападател на гостите Луис Суарес удвои преднината на тима си. Тома Лемар върна жеста и подаде на уругваеца, който направи резултата 2:0 след точен удар от близко разстояние. 34-годишният футболист не отпразнува попадението си в знак на уважение към Барселона, чиято фланелка той носи в периода 2014 - 2020. Нападателят се е разписвал срещу всеки един опонент, който е срещал в първенството – 31 отбора.

След почивката Атлетико Мадрид безпроблемно се справи с предвидимата игра на футболистите на Роналд Куман.

Атлетико Мадрид настигна градския съперник Реал Мадрид на върха в класирането със 17 точки, но отстъпва по голова разлика. Барселона е 9-и с 12 точки.