Атлетико Мадрид победи Бетис в оспорван двубой на върха в Ла Лига

атлетико мадрид удари билбао гол гризман излезе трети лига
19:09, 23.10.2022
Чете се за: 01:27 мин.

Атлетико Мадрид победи Бетис с 2:1 в мач от 11-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман бе точен за победителите, преди Набил Фекир да отбележи почетен гол.

Луиз Енрике се разписа след почивката на стадион "Мануел Руиз де Лопера" в Севиля, но попадението му бе отменено след намесата на ВАР заради засада.

"Дюшекчиите" успяха да поведат в резултата с гол от ъглов удар на Антоан Гризман. Французинът удвои аванса на гостите 17 минути по-късно.

Възпитаниците на Мануел Пелегрини направиха всичко по силите си, за да отмъкнат точка от срещата. Набил Фекир отбеляза почетно попадение от пряк свободен удар, за да оформи крайния резултат.

Алекс Морено имаше добра възможност да възстанови паритета, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Атлетико Мадрид заема 3-ата позиция в класирането с актив от 23 точки. Бетис се намира на 5-ото място в подреждането с 20 пункта.