Атлетико Мадрид показа шампионски манталитет в 7-голов мач с Хетафе

голяма драма португалия класира атлетико мадрид финалите шампионската лига
00:32, 13.02.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Атлетико Мадрид победи Хетафе с 4:3 в мач от 24-ия кръг в Ла Лига.

В 9-ата минута Луис Суарес пропусна да се разпише от дузпа. Нападателят бе реализирал последните си 12 опита, като последният му пропуск дойде с екипа на Барселона през март 2016 г.

Това обаче не попречи на възпитаниците на Диего Симоне да открият резултата в 19-ата минута. Анхел Кореа бе точен за 1:0.

Матеуш Куня удвои преднината на тима си, след като бе изведен сам срещу вратаря в 27-ата минута.

Само три минути по-късно Борха Майорал намали пасива на гостите с удар в десния ъгъл.

В 37-ата минута играчите на Кике Флорес също получиха за игра с ръка на противников състезател. Енес Юнал възобнови равенството с хладнокръвно изпълнение. Едва четири минути по-късно, след намесата на ВАР, гостите получиха нова дузпа за игра с ръка на Тома Лемар, а Енес Юнал отново бе точен. Хетафе е първият отбор, койот бележи три гола на Атлетико Мадрид през първото полувреме на стадион "Уанда Метрополитано".

В продължението на първата част Анхел Кореа засече с глава центриране на Тома Лемар, за да направи резултата 3:3.

След почивката Фелипе получи директен червен картон за грубо нарушение.

Победното попадение за "дюшекчиите" дойде в 89-ата минута. Марио Ермосо засече с акробатично изпълнение подаване на Жоао Феликс, за да оформи крайния резултат. Шампионите са отборът спечелил най-много точки от изоставащи позиции (15) и най-много точки в последните 5 минути от своите мачове (12).

Атлетико Мадрид заема 4-ата позиция в класирането с актив от 39 точки. Хетафе е 15-и с 25 пункта.