Атлетико Мадрид разби Севиля и излезе на 3-то място в Ла Лига

08:30, 05.03.2023
Чете се за: 02:15 мин.
атлетико мадрид разби севиля излезе лига

Отборът на Атлетико Мадрид записа най-изразителната си победа от началото на сезона, след като разгроми с 6:1 у дома тима на Севиля в среща от 24-ия кръг на Ла Лига.

На "Уанда Метрополитано" Мемфис Депай даде тон за головото шоу, разписвайки се на два пъти между 23-ата и 26-ата минути, с което отбеляза подобаващо първия си старт като титуляр за "дюшекчиите", откакто дойде при тях от Барселона през януари.

Малко преди края на първата част Юсеф Ен-Несири все пак върна надеждите на "андалусийци", намалявайки резултата на 1:2 след подаване на Папе Гей.

През второто полувреме обаче гостите от Севиля трябваше да преживеят истински кошмар, като първо Антоан Гризман беше точен за 3:1 в 53-ата минута, а в 69-ата Яник Ферейра Караско покачи на 4:1.

Тежката вечер за футболистите на Хорхе Сампаоли в 74-та минута, когато Иван Ракитич пропусна дузпа, а 120 секунди по-късно Алваро Мората вкара за 5:1.

В добавеното време на срещата пък отново испанският национал беше точен, за да оформи крайното 6:1 в полза на Атлетико.

Междувременно гостите доиграха срещата с 10 души, след като Папе Гей беше изгонен за втори жълт картон в 80-та минута.

В класирането тази победа изкачи Атлетико Мадрид на 3-та позиция, като столичани са с 45 точки срещу 44 за 4-ия Реал Сосиедад. Севиля пък остава в опасно близо до зоната на изпадащите, като "андалусийци" заемат 16-то място с 25 пункта.

Приоритетите на Китай бяха представени пред годишната сесия на парламента в Пекин
Нова измама: Хакери крадат банкови данни с фалшиви мейли