Атлетико Мадрид се затвърди третото си място в Ла Лига след класика над Валенсия

09:19, 19.03.2023
Чете се за: 02:15 мин.
антоан гризман влезе игра донесе победата атлетико валенсия

Отборът на Атлетико Мадрид постигна класическа победа с 3:0 при домакинството си на Валенсия в двубой от 26-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Дюшекчиите“ откриха резултата на стадион „Уанда Метрополитано“ в 23-ата минута, когато Маркос Йоренте изведе Антоан Гризман през центъра в наказателното поле на „прилепите“, френският национал технично си пое топката с пета, след което стреля флацово по земя, разписвайки се в долния десен ъгъл на стража Гиорги Мамардашвили.

Шет минути по-късно Уго Дуро от състава на Валенсия прати топката в мрежата зад Ян Облак, но голът на гостите бе отменен след намеса на ВАР, тъй като реферът Мунуера Монтеро прецени, че Димитри Фулке е извършил нарушение срещи Мемфис Депай в зародиша на головата атака на „бяло-черните“.

Атлетико Мадрид удвои преднината си четири минути след началото на втората част, когато Родриго де Пол изведе Яник Караско отляво в пеналтерията на „прилепите“ и халфът на мадридчани с техничен изстрел от границата на вратарското поле се разпис в далечния долен ляв ъгъл на стража Мамардашвили.

Крайният резултат оформи Тома Льомар в 67-ата минута, засичайки с глава центриране от левия фланг на Алваро Мората.

В класирането Атлетико Мадрид събра актив от 51 точки и се утвърди на третото място в Ла Лига, тъй като увеличи преднината си пред четвъртия Реал Сосиедад на шест точки. Втори е Реал Мадрид с 56 пункта, а лидер е Барселона с 65 т.