Аугсбург нанесе първа загуба на Байерн Мюнхен в Бундеслигата

аугсбург нанесе първа загуба байерн мюнхен бундеслигата
18:23, 17.09.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Шампионът на Германия Байерн Мюнхен допусна изненадващо поражение с 0:1 при визитата си на Аугсбург в мач от седмия кръг на местната Бундеслига.

Единственото попадение на „Аугсбург Арена“ бе отбелязано в 59-ата минута, когато домакините изпълниха фаул от собствената си половина, дългата центрирана топка се озова отляво в наказателното поле на Байерн, където Яго от състава на домакините продължи с коляно топката към Мергим Бериша. Футболистът с номер 11 от състава на Аугсбург получи топката около точката за изпълнение на дузпа и с изстрел по земя се разписа в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Мануел Нойер.

В класирането съставът на Юлиан Нагелсман е четвърти с 12 точки, на 3 пункта за големия си съперник и лидер в класирането Борусия Дортмунд. Аугсбург заема 11-ото място с 9 точки.

Борусия Дортмунд спечели дербито с Шалке 04 и оглави Бундеслигата
Ураганна буря край морето: Двама пострадаха при срутване на покрив в Поморие, спасиха човек, паднал зад борда на яхта