Аугсбург записа минимален успех над Байер Леверкузен в Бундеслигата

12:41, 04.02.2023
безпощаден хофенхайм закотви байер леверкузен дъното бундеслигата

Аугсбург победи Байер Леверкузен с 1:0 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Мергим Бериша бе автор на победното попадение.

През първото полувреме Муса Диаби бе близо да даде аванс на гостите на стадион "WWK Арена" в Аугсбург, но ударът му срещна дясната греда.

След почивката домакините стигнаха до победното попадение. В 55-ата минута Мергим Бериша засече с глава центриране от корнер на Арне Енгелс. Голмайсторът на тима е въвлечен в последните шест домакински шампионатни гола на тима - 4 гола и 2 асистенции. Това е най-дългата поредица в историята на клуба.

След успеха Аугсбург се изкачи до 13-ата позиция в класирането с актив от 21 точки. Байер Леверкузен остава на 9-ото място в подреждането с 24 пункта.

САЩ: Втори китайски шпионски балон лети на Латинска Америка