Австрия прати световния шампион Франция в дъното на Лигата на нациите

австрия прати световния шампион франция дъното лигата нациите
00:43, 11.06.2022
Чете се за: 01:25 мин.

Отборът на Австрия завърши наравно 1:1 със световния шампион Франция в двубой от група 1 на Дивизия А на Лигата на нациите.

Селекцията на Ралф Рангник откри резултата в 37-ата минута, когато Марко Арнаутович изведе Конрад Лаймер отдясно в наказателното поле на "петлите", а полузащитникът на домакините центрира успоредно на вратарското поле, където Андреас Вайман с удар от движение по земя прати топката в мрежата зад гърба на стража Юго Лорис.

Съставът на наставника Дидие Дешан изравни резултата в 83-ата минута. Кристофър Нкунку изведе Килиан Мбапе в пеналтерията на австрийците, а френският нападател с мощен удар се разписа в близкия горен десен ъгъл на вратата, пазена от Патрик Пентц.

В класирането Австрия е с актив от 4 точки и заема второто място заради по-добрата си голова разлика от Хърватия. "Ватрените" също имат 4 спечелени пункта. Лидер е тимът на Дания с 6 точки, а световният шампион Франция е на дъното с едва две спечелени точки.

Тодор Неделев е бил опериран успешно в Тбилиси след катастрофата с националния отбор
Селекционерът на България: Ще направим всичко по силите си да спечелим бронзовите медали