Автогол и дузпа пратиха Борусия Дортмунд на 1/8-финал за Купата на Германия

21:49, 19.10.2022
автогол дузпа пратиха борусия дортмунд финал купата германия

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия по футбол след победа с 2:0 при визитата си на представителя на Втора Бундеслига Хановер 96.

„Жълто-черните“ откриха резултата стадион „АВД Арена“ в 11-ата минута, когато Юлиан Брант пусна високо извеждащо подаване отдясно в наказателното поле на домакините към Юсуфа Мукоко, който бе изпреварен от бранител на Хановер. Все пак Торган Азар върна притежанието на кълбото за Борусия и почти от аутлинията подаде към Мукоко. Нападателят на „вествалци“ центрира остро по земя, а Брайт Арей-Мби протегна крак и отклони топката в собствената си врата.

В 70-ата минута Борусия нанесе решителният си удар, когато получи правото да изпълни дузпа за нарушение срещу Джуд Белингам в наказателното поле на Хановер. Зад топката застана потърпевшият английски национал, който с безупречното си изпълнение оформи крайното 2:0 в полза на своя тим.

Президентът Радев: В лекарската професия са заложени най-висшите човешки ценности