Аякс триумфира с титлата в Нидерландия

22:52, 11.05.2022
Чете се за: 01:55 мин.
Аякс

Аякс победи Хееренвеен с 5:0 в мач от 33-ия кръг на Ердевизие. По-този начин тимът си гарантира титлата кръг преди края на сезона. Точни за победителите точни бяха Николас Таяфико, Стивън Бергюс, Себастиан Алер, резервата Брайън Броби и Едсон Алварес.

През първото полувреме домакините наложиха натиск на стадион "Йохан Кройф Арена" и откриха резултата. Николас Таяфико стреля в долния десен ъгъл на противниковата врата за 1:0.

В 33-ата минута Стивън Бергюс удвои преднината на тима си.

Само четири минути по-късно Алард Линдхаут отсъди дузпа в полза на Аякс след нарушение на Ибрахим Дрешевич. Себастиан Алер покачи аванса на домакините.

След почивката гостите се опитаха да намалят изоставането си в резултата, но Антони Мусаба стреля в лявата греда. Мохамед Кудус пък шутира в напречната греда.

В 85-ата минута Ервин Мулдер спаси удар на Мохамед Дарами. Топката попадна в краката на Брайън Броби, който покачи на 4:0 от непосредствена близост.

В последната минута на редовното време Едсон Алварес оформи крайния резултат с удар от вътрешността на наказателното поле.

Аякс е на върха в класирането с актив от 82 точки. Хееренвеен заема 9-ата позиция с 38 пункта.

Това е втора поредна титла за тима, след като през сезон 2020/2021 шампион не бе провъзгласен заради пандемията от коронавирус.