Байер Леверкузен пропиля два гола аванс и ще трепери до последно за Европа

23:40, 21.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
байер леверкузен пропиля два гола аванс трепери последно европа

Отборът на Байер Леверкузен допусна грешна стъпка в битката си за участие в Европа през следващия сезон, след като направи 2:2 при домакинството си на Борусия Мьонхенгладбах от предпоследния 33-и кръг в Бундеслигата.

На "Бай Арена" в Леверкузен "аспирините" си осигуриха комфортен аванс от два гола само в рамките на пет минути през първата част.

Първо, Амин Адли откри резултата в 15-ата минута, а в 20-ата Керем Демирбай беше точен за 2:0.

Тези две попадения обаче не стигнаха за крайния успех на момчетата на Шави Алонсо, тъй като след почивката гостите от Гладбах съумяха да се върнат в срещата чрез Йонас Хофман, който намали резултата в 58-ата минута, а в края на редовното време капитанът Ларс Щиндл донесе точката за своя тим.

По този начин преди последния кръг Байер Леверкузен заема 6-ото място с 50 точки, което с една повече пред 7-ия Волфсбург в борбата за участие в Лигата на конференциите през следващата кампания.

Борусия Мьонхенгладбах пък заема 11-ата позиция с 40 пункта и в последния кръг ще направи опит да се пребори с Кьолн за 10-ото място.

ПСЖ пречупи Оксер с два ранни гола, Ланс докосва групите на Шампионската лига след успех над Лориен