Байерн Мюнхен мина и през Шалке за 10-а поредна победа във всички турнири

09:10, 13.11.2022
байерн мюнхен мина шалке поредна победа всички турнири

Отборът на Байерн Мюнхен записа 10-а си поредна победа във всички турнири, след като надигра с 2:0 като гост тима на Шалке 04 в среща от 15-ия кръг на Бундеслигата.

По този начин "баварците" отвориха разлика от шест точки на върха в подреждането пред втория РБ Лайпциг преди паузата заради Световното първенство в Катар. "Кралскосините" пък остават на последната позиция със само 9 точки.

На стадиона в Гелзенкирхен гостите очаквано доминираха, но трябваше да чакат почти до края на първата част, за да открият резултата. В 38-ата минута Серж Гнабри получи подаване с пета от Джамал Мусила и с удар ниско по тревата матира стража на Шалке за 1:0.

В 52-ата минута Мусиала отново влезе в ролята на асистент, комбинирайки с Ерик Максим Чупо-Мотинг, който беше точен за 2:0, реализирайки 11-ото си попадение от началото на сезона.

До края на срещата "баварците" можеха да стигнат и до по-изразителна победа, но вратарят на Шалке Александер Шволов спаси опасен изстрел на Мусиала.