Байерн Мюнхен победи Барселона при завръщането на Левандовски на "Алианц Арена"

байерн мюнхен победи барселона завръщането левандовски алианц арена
23:28, 13.09.2022

Отборът на Байерн Мюнхен победи като домакин Барселона с 2:0 в двубой от втория кръг на група C в Шампионската лига.

„Баварците“ откриха резултата на „Алианц Арена“ в 50-ата минута, когато Йосуа Кимих центрира от ъглов удар в наказателното поле на „каталунците“, където на първата греда Люка Ернандес с глава се разписа в близкия долен десен ъгъл на вратата, пазена от Марк-Андре тер Стеген.

Четири минути по-късно съставът на Юлиан Нагелсман удвои преднината си. Джамал Мусиала изведе Лерой Сане на стрелкова позиция в пеналтерията на Барса, а националът на германия с елегантен удар покрай напусналия голлинията страж Тер Стеген, се разписа в долния десен ъгъл на вратата.

В класирането Байерн Мюнхен събра актив от 6 точки и се изкачи на първото място, с три пункта повече от втория Барселона.