Байерн Мюнхен постигна първа победа за годината

09:25, 02.02.2023
Ерик Максим Чупо-Мотинг Байерн Мюнхен Майнц 05

Байерн Мюнхен победи Майнц 05 с 4:0 в 1/8-финален мач от Купата на Германия. Жоао Кансело дебютира за баварците с асистенция.

Шампионът на Германия поведе в резултата в 17-ата минута. Ерик Максим Чупо-Мотинг засече от воле центриране в наказателното поле на Жоао Кансело.

Джамал Мусиала покачи преднината на гостите на 2:0. Германският национал стреля по земя с прецизен диагонален изстрел в далечния ъгъл.

Йозуа Кимих нацели лявата греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Лирой Сане също записа името си сред голмайсторите. В 44-ата минута нападателят се озова очи в очи с противниковия вратар и не сгреши.

След почивката възпитаниците на Юлиан Нагелсман продължиха да бележат. Резервата Алфонсо Дейвис засече с глава центриране в наказателното поле на Йозуа Кимих.

Треньорът на домакините бе изгонен с директен червен картон, а по-късно неговият играч Александер Хак също напусна терена преждевременно след втори жълт картон, за нарушение в краката на Джжамал Мусиала.

Томас Мюлер изравни клубния рекорд на Сеп Майер за най-много мачове за Купата на Германия - 63. Мюлер подобри и рекорда за най-много победи в надпреварата - 53.

От нашия специален пратеник: Урсула фон дер Лайен пристигна в Киев за срещата на върха Украйна - ЕС
Министърът на културата Найден Тодоров - новото попълнение в кабинета "Донев 2"