Байерн Мюнхен се върна на победния път след разгром над Байер Леверкузен

covid подмина томас мюлер
08:32, 01.10.2022

Байерн Мюнхен победи Байер Леверкузен с 4:0 в първия мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Лирой Сане, Джамал Мусиала, Садио Мане и Томас Мюлер се разписаха за баварците.

Домакинският натиск на възпитаниците на Юлиан Нагелсман се отплати още в 3-ата минута, когато Лирой Сане откри резултата с удар от вътрешността на наказателното поле.

Шампионите продължиха да нападат и удвоиха аванса си. След като се отчете с асистенция за първия гол, Джамал Мусиала покачи преднината на тима си с плътен удар.

В края на първата част на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен Садио Мане също бе точен с диагонален изстрел от границата на наказателното поле.

След паузата домакините продължиха да правят това, което правят най-добре - да атакуват. Попадение на Садио Мане бе отменено с ВАР поради засада.

Томас Мюлер също записа името си сред реализаторите. Вратарят на гостите подари топката на германският национал, който я изпрати в опразнената врата, за да оформи крайния резултат.

Байерн Мюнхен е втори в класирането с актив от 15 точки, с две по-малко от лидера Унион Берлин. Байер Леверкузен заема 16-ата позиция в подреждането с 5 пункта.