България до 19 година срещу Словакия в битка за 5-8 място

от Борил Гочев , Източник: БГНЕС
11:13, 28.08.2020
Чете се за: 00:37 мин.
Волейбол

Националният отбор на България за девойки под 19 години ще се изправи срещу четвъртия от група I - Словакия в полуфиналите за разпределение на местата от 5-о до 8-о на Европейското първенство за тази възраст, която се провежда в Зеница (Босна и Херцеговина) и Осиек (Хърватия).

Припомняме ви, че волейболистките на Габриела Айшинова завършиха с драматична победа във финалната фаза, след като се наложиха над домакините от Хърватия с 3:2 гейма.

Снощи словачките пък надделяха над домакина на група I Босна и Херцеговина с 3:1 гейма, с което си гарантираха позицията. От своя страна босненките изиграха последния си мач срещу състава на Беларус - отстъпвайки с 0:3 гейма.

В другия полуфинал за 5-о-8-о място ще се срещнат четвъртия от нашата група Хърватия и третия от група I Полша. "Дружина полска" отстъпи на връстничките си от Сърбия с 0:3 гейма и не успя да стигне до битката за медалите.

Там се оформиха следните полуфинални двойки: Беларус - Турция и Франция - Сърбия.

Срещите са на 29 август (събота). Първият двубой за 5-о-8-о място е в Осиек и е от 18.30 часа българско време, а вторият, с участието на младите "лъвици" - от 21.00 часа българско време.

Финалната четворка в Зеница (Босна и Херцеговина) стартира в 18.00 часа, втората среща е от 20.30 часа българско време.

Магуайър: Страхувах се за живота си и помислих, че са ме отвлекли
Иван Гешев: Приключва делото за атентата в Сарафово