България е на 1/2-финал на Европейското първенство по минифутбол

21:12, 09.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.
българия финал европейското първенство минифутбол
Снимка: БА Минифутбол

Националният отбор на България по минифутбол се класира за 1/2-финалите на Европейското първенство в Кошице, Словакия, след като победи с 3:1 състава на Франция.

Момчетата на Николай Михов надиграха категорично отбора на "петлите", като дори имаха възможност да отбележат и повече от три гола.

Мирослав Кайряков даде аванс на "лъвовете" в 21-та минута след заучено изпълнение до ъглов удар.

След почивката пък българите реализираха още две попадения в 31-та и 42-та минути чрез Светлозар Табаков и Ангел Рахов, които направиха аванса на нашия тим класически.

В последните секунди на срещата французите все пак намериха сили да стигнат до почетен гол чрез Фредерик Буве, който оформи крайното 3:1.

В спор за място на финала България ще се изправи срещу победителя от двубоя между Чехия и Румъния. Северните ни съседи са най-успешния отбор в историята на европейските шампионати по минифутбол, като те спечелиха първите шест издание на надпреварата. Чехите обаче са действащия шампион, след като през 2018 година надиграха с 4:1 във финала именно румънците.