България отпада от ЕвроВолей 2021 при загуба от Беларус

българия отпада евроволей 2021 загуба беларус
Снимка: БФ Волейбол
09:53, 08.09.2021

Българският национален отбор е изправен до стената след изиграването на първите 4 срещи от група "B" на европейското първенство по волейбол в чешкия град Острава.

Вчера "лъвовете" допуснаха втора поредна загуба в надпреварата, отстъпвайки на европейския вицешампион за 2019 г. Словения с 3:0 гейма (18:25, 19:25, 21:25).

Това доведе до срив на България в класирането, където към момента заемаме четвъртото място в групата с актив от 5 точки след две победи на старта срещу Черна гора (3:0) и домакина Чехия (3:2) и две загуби от лидера Италия (1:3) и Словения (0:3).

Днес считаният предварително за аутсайдер тим на Беларус се изправя срещу Черна гора и при успех ще се изравни по точки с "трикольорите".

Така последната среща на България срещу Беларус се очертава като изключително важна за съдбата на "лъвовете" на ЕвроВолей 2021.

Трета поредна загуба за възпитаниците на Силвано Пранди ще сложи край на участието ни на еврошампионата.

Към осминафиналите на турнира продължават първите четири отбора от всяка група.

Задържаха близо 100 кг контрабандна паста за наргиле на "Капитан Андреево"