България поведе на Хърватия във втория си сблъсък на "Били Джийн Кинг къп"

13:19, 11.04.2023
Чете се за: 01:50 мин.
българия поведе хърватия втория сблъсък били джийн кинг къп

Лия Каратанчева осигури успешен старт за отбора на България за Бил в сблъсъка от Група 1 срещу Хърватия, след като победи хърватката Петра Марчинко.

19-годишната Каратанчева, която понастоящем се намира на 518-о място в световната ранглиста надигра Марчинко с 4:6, 6:3, 6:3 за 1 час и 48 минути игра след обрат.

Въпреки разликата от над 300 позиции в подреждането на WTA младата българка демонстрира характер и след като загуби първия и взе втория с 6:3, а в решителния трети навакса пасив от 1:3 и със серия от пет поредни гейма сложи точка на спора в двубоя.

По този начин Лия Каратанчева осигури на България преднина в сблъсъка срещу хърватките, като нашите момичета имат нужда от само още една победа, за да запишат първия си успех в турнира, който се провежда на червени кортове в Анталия, Турция.

Във втория двубой на сингъл за деня на корта ще излязат Гергана Топалова за българския тим, а нейна съперничка ще бъде Тара Вурт за хърватките.

За мача на двойки по-късно днес пък капитанът на нашия отбор Дора Рангелова е заявила Изабелла Шиникова и Джулия Терзийска.