Надпреварата ще се проведе от 22 до 26 юли в хърватския град Осиек.
Ръководството на Българската федерация по гимнастика, съвместно с треньорските щабове на националните отбори за младежи и девойки, обяви състезателите, които ще представят страната на Европейския младежки олимпийски фестивал в Осиек (Хърватия), който ще се проведе от 22 до 26 юли. Съставът беше определен след приключване на държавното първенство за всички възрастови групи, което завърши вчера в София.
В тима при младежите (16-17 години) попаднаха Борислав Жеков (Интерком Груп Черноморски юнак), Наско Миков (Пирин Благоевград) и Никълъс Наков (Левски-Спартак).
При девойките (15-16 години) ще стартират Кристин Кръстева (Юнак), Цветомира Начева (Спартак Пловдив) и Валентина Балканджиева (Интерком Груп Черноморски юнак).
Треньори на националните тимове ще бъдат Делян Димитров (младежи) и Ивелин Иванов (девойки). България ще има и двама съдии - Радослав Емилов и Катерина Маркова.
Калояна Налбантова се класира за четвъртфиналите на турнир по бадминтон в САЩ
Володя Златев: Средствата, заложени в държавния бюджет може да не стигнат дори за изпълнение на спортния календар
Дамян Илиев се нареди сред най-добрите 15 в света на шампионата по спортна стрелба в Германия
Националите ни по петобой с впечатляващо начало на европейското първенство в Мадейра
Две деца загинаха край Мездра, след като млад шофьор изгуби контрол над автомобила си