България спечели точка след бойко реми с Италия

Снимка: БНТ
21:38, 02.09.2021
8397
Чете се за: 03:50 мин.

Националният отбор на България записа бойко равенство срещу европейския шампион Италия. Двата тима завършиха 1:1 в квалификация за Световното първенство през 2022 година, която се игра на стадион „Артемио Франки“ във Флоренция.

Попаденията реализираха Федерико Киеза и Атанас Илиев.

„Трикольорите“ ни измъкнаха точка от именития си съперник, но „Скуадра адзура“ успя да изравни рекорда на Испания от 35 мача, в които не е бил побеждаван.

В същото време България прекъсна серия на "Скуадра адзура" от 15 поредни победи и взе за първи път в историята точка на Апенините.

Домакините видимо бяха по-добрият тим на терена, но характерът на нашите футболисти пролича най-много след почивката. Силен мач направи вратарят Георги Георгиев, който след почивката спаси няколко много опасни положения пред вратата си.

Още в 16-ата минута европейският шампион показа какво е класа. Федерико Киеза и Чиро Имобиле направиха много бързо двойно разиграване пред наказателното поле, а 23-годишният футболист на Ювентус отправи точен диагонален удар по земя за 1:0.

Малко преди почивката, в 40-ата минута, националите на България успяха да изравнят резултата. След бърза атака, Кирил Десподов с бърз рейд успя да надиграе защитника на Милан Алесандро Флоренци, центрира блестящо, където Атанас Илиев засече точно за 1:1.

Боби Михайлов за БНТ: Добър успех във важен момент

През второто полувреме Ясен Петров пусна в игра първо Спас Делев, а след това и Ивайло Чочев. Дебют за „трикольорите“ направи Калоян Кръстев.

Доминацията на Италия продължи и през втората част. Набезите на домакините и опитите да преодолеят българския страж Георги Георгиев продължиха, като родната защита много хладнокръвно успяваше да се справи с атакуващите играчи на „адзурите“.

Емил Костадинов: Доволен съм, че вкарахме гол на Италия

Радослав Кирилов и Кристиян Малинов също получиха шанс да играят около 15 минути срещу Италия.

Тимът ни остава на 4-о място в Група С с 2 точки, докато „Скуадрата“ е начело с 10 пункта. Швейцария е на втората позиция с 6, а Северна Ирландия е на 3-а с 4, след като победи тази вечер аутсайдера в потока Литва с 4:1.

Националите: Беше трудно, но сме доволни

В следващия си мач България ще се изправи именно срещу Литва в неделя, 5 септември, на Националния стадион „Васил Левски“.

Стартови състави:

Италия: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци, Леонардо Бонучи, Франческо Ачерби, Емерсон, Николо Барела, Жоржиньо, Марко Верати, Федерико Киеза, Чиро Имобиле, Лоренцо Инсиние

България: Георги Георгиев, Андреа Христов, Валентин Антов, Петко Христов, Антон Недялков, Георги Костадинов, Петър Витанов, Доминик Янков, Кирил Десподов, Атанас Илиев, Георги Йомов.