от Калоян Николов , Източник: BGvolleyball
09:45, 08.09.2020
Чете се за: 00:49 мин.
Национални отбори
българия u18 полуфинал евроволей 2020 италия видео

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 18 години, воден от Мартин Стоев, се класира на полуфиналите на европейското първенство в Италия!

Младите "лъвчета" надиграха категорично връстниците си от Турция с 3:0 (25:23, 25:19, 25:20) за 74 минути във втория си двубой от група I на надпреварата, изигран в Марсиковетере.

По този начин българският тим взе реванш за загубата в квалификацията през януари, когато "полумесеците" се наложиха с 3:1 гейма.

"Трикольорите" ни са на върха в класирането на своята група с 6 точки от две постигнати победи.

Волейболистите от южната ни съседка започнаха уверено, след което нашите момчета успяха да наваксат и да обърнат резултата.

В следващите минути двата отбора се движеха близо един до друг, като играта бе на амплитуди. В крайна сметка обаче "лъвчетата" затвориха гейма в своя полза.

Следващата част бе изцяло под диктовката на момчетата на Мартин Стоев, които се откъснаха още от началото. До края те не срещнаха проблеми и увеличиха аванса си.

Третият последен гейм стартира равностойно, на терена се появи Владимир Гърков.

"Лъвчетата" излязоха подобаващо от ситуацията и застанаха пред съперника. В ключовите моменти отново имаше интрига, но българските волейболисти дръпнаха с добра разлика и записаха втория си категоричен успех.

Топреализатор на срещата бе Георги Татаров с 19 точки (1 ас, 2 блокади), 16 добави Александър Николов (2 аса). За Турция Джан Коч се разписа с 8 точки, толкова реализира и Берк Дилменлер (1 ас, 1 блокада).

В сряда (9 септември) България излиза срещу Италия от 21:00 ч. б.в., а Турция играе срещу Белгия три часа по-рано.