Българските колоездачи триумфираха в отборната надпревара по време на Обиколката на Шекерланд

българските колоездачи триумфираха отборната надпревара време обиколката шекерланд
Снимка: БФ Колоездене
17:47, 14.08.2023
Чете се за: 02:07 мин.

Българският национален отбор по шосейно колоездене спечели отборната надпревара в международното състезание - Обиколката на Шекерланд, която се провежда в Румъния.

Тимът на България в състав Николай Генов, Йордан Андреев, Преслав Балабанов, Габриел Грозев, Венцислав Венков и Николай Дянков зае първото място в състезанието, в което участваха общо 16 отбора.

Обиколката на Шекерланд се проведе в три дни, като първият етап бе индивидуално бягане по часовник. В него Николай Генов се представи най-силно от българските колоездачи и зае 9-о място в крайното класиране, въпреки че не разполагаше с часовникарско колело.

Във втория кралски етап от състезанието Генов отново показа много добра физическа форма и успя да завърши на 5-а позиция.

В третия и последен ден българският тим съумя да пласира двама колоездачи в откъсналата се група, което позволи на Йордан Андреев да спечели категорично "зелената фланелка" за най-добър катерач в Обиколката, докато Преслав Балабанов завърши на 4-о място в етапа и това му помогна да облече "черната фланелка" за най-добър млад състезател в надпреварата.

По този начин двама български колоездачи завършиха в топ 10 в общото генерално класиране, след като Балабанов финишира 4-и, а Николай Генов се нареди 9-и.

Надпреварата в Румъния бе последна за състезателите от националния отбор преди Обиколката на България, която ще се проведе между 26 и 31 август.

Алън Шиърър за трансфера на Кейн в Байерн: Кариерата му заслужава този успех
Александър Божилов и Гергана Стоянова грабнаха титлите от държавните първенства по триатлон