Българските национали по минифутбол сразиха Англия и са на четвъртфинал на световното първенство

"Лъвовете" се наложиха с 2:1 и така си гарантираха място в топ 8 на шампионата на планетата в Рас ал Хайма (ОАЕ)

българските национали минифутбол сразиха англия четвъртфинал световното първенство
19:29, 01.11.2023
Чете се за: 02:55 мин.

Българският национален отбор по минифутбол продължава с отличното си представяне на световното първенство в Рас ал Хайма (ОАЕ) и вече е в четвъртфиналите след победа с 2:1 над Англия.

Головете за българския отбор отбелязаха Явор Генчев минути преди края на първото полувреме и Неделиан Костадинов от дузпа през втората част. Между двете попадения на "лъвовете" за Англия точен беше Доминик Морган-Грифитс.

Срещата определено предложи много емоции, битка и здрави единоборства. При поделено надмощие българският отбор стигна до преднина минути преди края на първата част. Явор Генчев получи топката от ляво до тъчлинията и с обратен крак изненада вратаря на англичаните Хафед Ал Друби.

Началото на второто полувреме беше за англичаните, които създадоха две добри възможности и при втората изравниха. След изпълнение на фаул фронтално около централната зона от Ник Уайброу, топката попадна в Морган-Грифитс и изненада българския страж Димитър Каров.

Две минути по-късно съдията отсъди дузпа в полза на България, след като мощен удар на Спас Милушев срещна ръката на Уайброу в наказателното поле. Неделиан Костадинов беше безкомпромисен от бялата точка и отново даде преднина на българския тим.

До края на срещата имаше възможности за гол пред двете врати, но в крайна сметка авансът на "трикольорите" оцеля и така те вече са част от голямата осмица на световното първенство в Рас ал Хайма.

В спор за място на полуфиналите България излиза срещу европейския шампион Азербайджан, като двубоят е утре вечер от 19:00 часа. По-рано днес азерите елиминираха с 3:0 тима на Португалия.