Българският национален отбор по минифутбол е осминафиналист на световното първенство

Националите сразиха Оман с 9:0 и на осминафинал ще играят с Англия

Български национален отбор по минифутбол
Снимка: БАМФ
18:08, 31.10.2023
Чете се за: 02:10 мин.

Националният отбор на България по минифутбол срази с 9:0 състава на Оман в последния си двубой в група Е на световното първенство, което се провежда в Рас Ал Хайма (ОАЕ).

С този успех българската селекция е на върха в потока с 9 точки от три мача и голова разлика 15:0. Отделно от това, България е единственият отбор на Мондиал 2023 без допуснат гол от всички 32 състава в груповата фаза.На 2-о място в група Е остана Черна гора, който победи с 2:1 Япония и продължава също на осминафиналите.

Селекционерът на България Николай Михов направи няколко промени в състава, но това не промени по никакъв начин поведението на двата състава. На полувремето България водеше с 5:0, а през втората част паднаха нови четири гола във вратата на Оман, който се включи в първенството с покана на мястото на отказалия се отбор на Бразилия.

Днес нашият тим бе с няколко класи над съперника, а супер новина е хеттрика на Димитър Александров, който изигра супер мач. Други попадения бяха дело на Ангел Рахов, който се разписа на два пъти и, с Александров е голмайстор на отбора до тук.

По веднъж вкараха Спас Милушев, Денис Иванов, Николай Маринов и Васил Гуджев. Защитата също беше на ниво и не позволи кой знае какви шансове за противника.

Съперник на българите на осминафиналите ще бъде тима на Англия, който остана втори в групата си. Срещата е утре от 18:00 ч.

Историята на Валери Димитров разказва какво е да си световен шампион по карате, въпреки класиране на второ място