Българският национален отбор по минифутбол се цели в медалите на еврошампионата

Гледайте мачовете на "лъвовете" пряко по БНТ 3

Николай Михов
21:43, 29.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Националният отбор на България по минифутбол е готов да надгради 3-ото си място от 2022 г. на предстоящото европейско първенство в Босна и Херцеговина.

Всички срещи на "трикольорите", както и елиминационната фаза на турнира, ще бъдат предавани пряко по БНТ 3.

България се намира в група Е заедно с отборите на Португалия, Грузия и Сърбия.

"Очертава се интересен и хубав форум. Може би ще е най-силното европейско първенство по минифутбол", сподели в интервю за БНТ капитанът на тима Тодор Малинов.

Преди две години на еврошампионата в Словакия, България поднесе изненадата и взе бронзовите медали.

"Очаквам да покажем същата игра и да я надградим, за да подобрим класирането си", допълни селекционерът Николай Михов.

Първият мач на "лъвовете" в Сараево е на 2 юни, от 14:30 часа срещу Португалия.

Автор: Виктория Георгиева

Ига Швьонтек отрази мачбол и отстрани Наоми Осака на "Ролан Гарос"
Женският национален отбор на България победи Република Корея и записа първи успех във волейболната Лига на нациите