Българският национален отбор по минифутбол се класира за осминафиналите на европейското първенство

Националите се наложиха над Испания, а в петък, 10 май, е двубоят с Хърватия, който можете да проследите пряко по БНТ 3

Български национален отбор по минифутбол
Снимка: БАМФ
21:48, 09.05.2024
Чете се за: 00:55 мин.

Българският национален отбор по минифутбол, версия Сока 6, се класира за осминафиналите на европейското първенство в Кишинев, Молдова. "Трикольорите" постигнаха втора победа в груповата фаза над Испания с минималното 1:0.

Двата тима изиграха равностойна първа част, в която не успяха да си отбележат гол. Доминацията на България през вторите 20 минути доведе до победното попадение на Павлин Кузов от пряк свободен удар в 26-ата минута.

След победата с 9:1 в първия двубой с Люксембург, националите са втори в група "С" с 6 точки, колкото има и тима на Хърватия, който е с по-добра голова разлика.

В петък, 10 май, от 15:00 часа пряко по БНТ 3 можете да проследите битката за първото място с Хърватия.

Вицепрезидентът Илияна Йотова участва в отбелязването на 148-ата годишнина от Априлската епопея в Перущица
Възможностите за противодействие на заплахи обсъдиха служебният министър на отбраната и британският му колега