Българският национален отбор по минифутбол завърши втори в групата си на европейското първенство по Сока 6

Националите се класираха за елиминационната фаза

Български национален отбор по минифутбол
Снимка: БАМФ
16:14, 10.05.2024
Чете се за: 01:00 мин.

Българският национален отбор по минифутбол, версия Сока 6, завърши наравно 3:3 с Хърватия в последен мач от група “С” на европейското първенство в Кишинев, Молдова.

"Трикольорите" завършват групата без загуба, след победи над Испания и Люксембург. "Лъвовете" заемат втората позиция в класирането, изоставайки единствено пред Хърватия.

Стефан Перишич даде ранен аванс на 'шахматистите" още във втората минута. Българите стигнаха до обрат след попадения на Павлин Кузов и Станимир Минчев.

Хърватите възобновиха равенството с гол на Борна Видечек, след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Минута преди почивката Дуже Медак възобнови аванса за тима си - 3:2.

След паузата Станимир Минчев оформи крайния резултат в 33-ата минута.

Пьотр Нестеров се класира на полуфинал на сингъл и финал на двойки на турнир по тенис в Румъния
Галъп: Разликата между ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ достига 10% - какви са електоралните нагласи