21:24, 19.04.2023
Чете се за: 02:12 мин.
балкан отново вкара 105 точки нбл успех шумен
Снимка: НБЛ

Отборът на Балкан Ботевград записа четвъртата си последователна победа в Националната баскетболна лига (НБЛ), след като надигра със 105:89 като гост състава на Шумен в среща от 28-ия кръг на българското първенство.

"Зелените" започнаха по-силно двубоя в "Арена Шумен" и още в началните минути на двубоя отвориха разлика от 15 точки при 28:13, а след първата четвърт таблото показваше 30:21 в полза на гостите.

Въпреки това шампионите пропиляха комфортната си преднина и в средата на третата четвърт се оказаха догонващи за кратко при 64:65.

Още до края на частта обаче те отново се върнаха на правилния път и отвориха разлика от 10 точки, а в решителните десет минути баскетболистите на Петър Златанович продължиха да бъдат по-добрия отбор на паркета и така успяха за втора поредна среща в НБЛ да прехвърлят границата от 100 точки, фиксирайки крайното 105:89 в своя полза.

Любопитното е, че ботевградчани завършиха и със същия актив в миналия кръг, когато пък победиха със 105:76 отново като гост Черно море.

Най-резултатен за днешния успех стана Николай Грозев с "дабъл-дабъл" - 17 точки и 10 борби, а по 16 пункта реализираха Пол Джаксън и Димитър Димитров. За домакините от Шумен над всички бе Ишмаел Ел-Амин с 35 точки (6 тройки), 6 борби и 7 асистенции.

В класирането Балкан Ботевград заема 2-а позиция с баланс 21-7 и актив от 49 точки, докато шуменци са на последното 11-о място с 34 пункта и баланс 6-22.