Балкан се справи с Академик в първия мач от плейофите в НБЛ

балкан отстъпи макаби хайфа полуфиналите балканската лига
Снимка: БК Балкан (Ботевград)
07:19, 04.05.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Отборът на Балкан Ботевград потегли с трудна победа в плейофите в Националната баскетболна лига. В първия мач от четвъртфиналите завършилият на второ място в редовния сезон отбор се наложи над Академик Пловдив с 80:73 точки.

Домакините започнаха по-добре срещата и постепенно разликата в тяхна полза започна да расте до двуцифрена, но в края на частта Ник Фулърд намали за 15:23.

На няколко пъти Академик се доближаваше само на 3 точки от своя съперник, но „зелените“ отново успяха да увеличават аванса си до 16 точки, преди на почивката гостите да свалят на 34:45. Случилото се през втората част се повтори и през третата част, като разликата отново падна само до 3. До края на периода Академик показа характер, като се добра до 51:59.

До края на двубоя Академик се бори, но Балкан успя да удържи успеха.

Най-резултатен за победителите със 17 точки бе Амад Рори, 15 добави Дерик Маркс. За съперника над всички бе Антъни Гуджино със 20 точки, а по 12 записа Дайшон Найт и Васил Вачев.

Вторият двубой от серията е в петък, 6 май, в зала „Сила“ в Пловдив.