Барса ще гони дивото в Истанбул, за да играе 1/4-финал в Лига Европа

барса гони дивото истанбул играе финал лига европа
от БНТ , Източник: БГНЕС
10:10, 17.03.2022

Тази вечер ще се играят двубоите-реванши от осминафиналите на Лига Европа.

Най-голям интерес предизвиква гостуването на Барселона на Галатасарай, като мачът в Истанбул стартира в 19.45 часа българско време. Каталунците не успяха да победят съперника си на "Камп Ноу" и сега ще гонят дивото в Истанбул.

Турският гранд постепенно започва да напомня за себе си. В понеделник „жълто-червените“ спечелиха дербито с Бешикташ с 2:1 у дома, като нападателят Керем Актюроглу отбеляза и двете попадения.

Барселона пък записа пореден успех в Ла Лига, след като разби на собствения си стадион Осасуна с 4:0 в неделя вечер. Още през първата част каталунците имаха три гола преднина, след като на два пъти се разписа Феран Торес и веднъж Обамеянг. Четвъртото попадение бе дело на юношата на клуба Рики Пуч. Добрата форма доближи Барса на пет точки до втория Севиля.

Също днес ще се изиграят и осемте мача от 1/8-финалите в Лигата на конференциите.