Барселона надви Севиля и се откъсна с осем точки на върха в Ла Лига

08:41, 06.02.2023
Чете се за: 01:50 мин.
барселона надви севиля откъсна осем точки върха лига

Отборът на Барселона постигна петата си поредна победа в испанското първенство, след като в среща от 20-ия кръг на Ла Лига надигра с класическото 3:0 у дома състава на Севиля.

По този начин "каталунците" се възползваха по възможно най-добрия начин от вчерашната загуба на Реал Мадрид от Майорка и вече водят с 8 точки на върха в подреждането пред вечния си съперник в спора за титлата. Севиля от своя страна заема 16-то място с 21 пункта и продължава да бъде опасно близо до зоната на изпадащите.

Двубоят на "Камп Ноу" премина изцяло под диктовката на Барса, но въпреки това момчетата на Шави Ернандес трябваше да чакат близо час, за да открият резултата. Това се случи в 58-та минута, когато Франк Кесие пусна хитър пас към Жорди Алба и опитният футболист с диагонален изстрел преодоля Боно, за да даде аванс на "блаугранас".

В 70-та минута домакините удвоиха преднината си, като този път точен беше Гави, който вкара на опразнена врата след асистенция на Рафиня.

Девет минути по-късно пък самият бразилец оформи крайното 3:0, възползвайки се от центриране на автора на първия гол Жорди Алба.

Стилиян Петров: Най-хубавата и важна награда за всички е да видим Тодор Неделев здрав
Гроздан Караджов: Изплатени са 300 млн. лв. по незаконните инхаус процедури за магистрали