Барселона надви Виляреал и дръпна с 11 точки на върха в Ла Лига

08:26, 13.02.2023
Чете се за: 02:15 мин.
барселона надви виляреал дръпна точки върха лига

Отборът на Барселона продължи победната си серия в испанското първенство, след като в среща от 21-ия кръг надигра минимално с 1:0 като гост състава на Виляреал.

Единственото попадение за "каталунците" реализира Педри в 17-ата минута, когато младият футболист на гостите осъществи чудесно двойно подаване с Роберт Левандовски преди да вкара седмия си гол от началото на сезона.

В самия край на първата част обаче именно голмайсторът Педри бе на път да се превърне в грешник за своя тим, след като при опита си да върне една топка назад той на практика изведе Хосе Луис Моралес очи в очи с вратаря Марк Андре тер Щеген, но ударът на нападателят на Виляреал премина покрай целта.

След почивката и двата тима имаха своите шансове да отбележат, но отново Барселона продължи да изглежда като по-опасния отбор, докато "Жълтата подводница" стигаше до предимно до удари от далечна дистанция.

В края на редовното време домакините все пак пратиха топката във вратата чрез Самуел Чуквуезе, но попадението бе правилно отменено заради засада на Йереми Пино, който асистира на нигериеца.

Така срещата приключи при резултат 1:0 в полза на Барселона и по този начин "каталунците" вече имат 11 точки аванс на върха в класирането пред големия си съперник Реал Мадрид при един изигран мач повече. В същото време Виляреал е на 8-а позиция с 31 пункта.

Пеканов за санкциите "Магнитски": Още един звучен шамар по приоритетите за върховенство на закона
Трайчо Трайков за изсечените дървета в Борисовата градина: Не е имало разрешение от район "Средец"