Барселона не успя да се разпише срещу Жирона на "Камп Ноу"

23:56, 10.04.2023
Чете се за: 01:12 мин.
Барселона Жирона Ансу Фати

Двубоят между Барселона и Жирона от 28-ия кръг на Ла Лига завърши при резултат 0:0.

През първото полувреме Пауло Газанига отрази най-опасното положение до почивката. Стражът на гостите отрази изстрел на Роналд Араухо.

През втората част единственият точен удар на стадион "Камп Ноу" в Барселона дойде в последната минута. Удар с глава на Гави бе избит в корнер.

Това е вторият случай, в който Жирона измъква точка на каталунците в шампионатен мач. Барселона има 4 победи и 2 равенства срещу този съперник, като е отбелязал 14 гола и е допуснал 3.

Барселона остава на чело в класирането с актив от 72 точки. Жирона заема 11-ата позиция в подреждането с 35 пункта.