Барселона победи Олимпик Лион и спечели Шампионската лига при жените

Отборът от Каталуния стигна до успеха с 2:0.

барселона победи олимпик лион спечели шампионската лига жените
21:31, 25.05.2024
Чете се за: 00:57 мин.

Отборът на Барселона победи Олимпик Лион с 2:0 и за втора поредна година спечели Шампионската лига по футбол при жените. Това е общо трети подобен трофей за каталунския тим, който ликува през 2021 и 2023.

Барселона имаше явно надмощие на стадион в Билбао и през първото полувреме, но направи много пропуски.

В 63-ата минута Барселона откри резултата чрез носителката на "Златната топка" Айтана Бонмати. След двойно подаване с Мариона тя се откъсна отляво и вкара в диагонален удар. Четвърт час по-късно Диани пропусна да изравни резултата за френския отбор.

В петата минута на добавеното време Алексия Путеяс реши всичко с удар под напречната греда за 2:0.