Барселона победи Реал Бетис като гост и дръпна с осем точки на върха в Ла Лига

00:14, 02.02.2023
Чете се за: 02:12 мин.
барселона победи реал бетис гост дръпна осем точки върха лига

Отборът на Барселона постигна победа с 2:1 при визитата си на Реал Бетис в двубой от 17-ия кръг на испанската Ла Лига.

„Каталунците“ реализираха попадение в 33-ата минута чрез Рафиня, който засече с глава диагонално центриране от левия фланг на Френки Де Йонг в наказателното поле на Бетис, но голът не бе зачетен заради засада на бразилеца.

Все пак съставът на Шави Ернандес откри резултата в 65-ата минута, когато Алехандро Балде проби отляво в пеналтерията на гостите и пусна остър диагонален пас по земя към далечната греда, където връхлитащият Рафия с удар от движение се разписа в опразнената врата.

Барса удвои преднината в десетина минути преди края на редовното време. След центриране от ъглов удар в наказателното поле на „зелено-белите“, Роналд Араухо свали с глава топката за Роберт Левандовски който я овладя с десния си крак и стреля от воле, отбелязвайки в долния десен ъгъл на стража Руи Силва.

Футболистите на Мануел Пелегрини намалиха изоставането си в 85-ата минута, когато резервата Юсуф Сабали центрира от фланга в наказателното поле на „каталунците“, топката се отби в гърдите на Жул Кунде и влетя във вратата, пазена от стража Марк-Андре тер Стеген.

В класирането Барселона е лидер с 50 точки, на осем пункта пред шампиона Реал Мадрид, който е втори. Реал Бетис заема шестата позиция с 31 спечелени точки.

Манчестър Юнайтед отново победи Нотингам Форест и се класира за финала за Купата на Лигата