Барселона пречупи Бетис след страхотен гол на Алба в последната минута

00:01, 08.05.2022
барселона пречупи бетис страхотен гол алба последната минута
Снимка: Туитър

Отборът на Барселона спечели с 2:1 трудното си гостуване на Бетис в среща от 35-ия кръг на Ла Лига, а в големия герой за "каталунците" се превърна Жорди Алба, който отбеляза победния гол за своя тим в последната минута на добавеното време.

Любопитното в двубоя на "Бенито Виямарин" беше, че и трите попадения паднаха в последния четвърт час на срещата.

Първо, Ансу Фати даде аванс на Барселона в 76-та минута с гол от границата на наказателното поле, но само три минути по-късно бившият играч на "каталунците" Марк Бартра възстанови паритета, разписвайки се с глава след центриране на Набил Фекир.

В последните минути играчите на Шави бяха по-активни в търсенето на втори гол и усилията им най-накрая се увенчаха с успех в последната минута от добавеното време, когато Жорди Алба донесе трите точки на гостите със страхотен удар от въздуха, който остави без шансове за реакция стража на Бетис.

С тази победа "каталунците" затвърдиха втората си позиция в класирането, като те вече са с актив от 69 точки на пет пред третия Севиля. Бетис пък остава на петото място натри пункта зад четвъртия Атлетико (Мадрид).