Барселона с втора поредна шампионатна загуба на "Камп Ноу"

айнтрахт съсече барселона ноу камп остави каталунците без трофей сезона
00:03, 25.04.2022
Чете се за: 01:35 мин.

Райо Валекано победи Барселона с 1:0 в отложен мач от 21-вия кръг на Ла Лига. Алваро Гарсия отбеляза победното попадение на стадион "Камп Ноу".

Гостите изненадаха опонента си в самото начало. Още в 7-ата минута Алваро Гарсия бе непокрит в наказателното поле и шутира в десния ъгъл, за да открие резултата. Това бе единствения точен удар за гостите в мача и единственото докосване в противниковото наказателно поле за първата част.

Каталунците заиграха по-офанзивно и застрашиха противниковата врата. Жорди Алба стреля в дясната греда. Минути преди почивката удар на Гави срещна напречната греда. При добавката Феран Торес изпрати топката в противниковата врата, но голът бе отменен заради засада.

След почивката треньорът на гостите Андони Ираола получи червен картон заради реакциите си на тъчлинията. Възпитаниците на Шави Ернандес продължиха да атакуват, но до попадение така и не се стигна.

Това е втора домакинска загуба за тима в Ла Лига след поражението с 0:1 от Кадис.

Барселона остава на втората позиция в класирането с актив от 63 точки. Райо Валекано се изкачи до 11-ото място в подреждането с 40 пункта.