"Каталунците" бяха на път да последват примерите на Атлетико Мадрид и Реал Мадрид с ранно отпадане в турнира за "Купата на Краля", но все пак се справиха с 0:2 след продължения с коравия третодивизионен състава на Корнея.
Припомняме ви, че в предишния кръг именно малкия отбор от Каталуня поднесе сензацията, елиминирайки настоящия лидер в Ла Лига, Атлетико Мадрид с минималното 1:0.
Късно снощи пък Барселона също трябваше да премине през иглени уши, за да стигне до крайния успех.
Тима на Роналд Куман имаше всички шансове да стигната до успеха в редовното време на срещата, но пропиляха две дузпи. Първо, Миралем Пянич в 39-та минута, а след това и Осман Дембеле в 80-та обаче пропуснаха от бялата точка, за да се стигне до продължения.
В самото им начало обаче Демебеле се реваншира частично, откривайки резултата в 92-та минута. Мартин Брейтуейт пък отбеляза гола на успокоението в 120-та минута, за да подпечата мястото на Барса в следващата фаза.
Между двата гола за "каталунците" пък Корнея остана в намален състав, след като за втори жълт картон бе изгонен Алберт Естейес.