Барселона се справи с Кадис с два гола в края на първото полувреме

23:58, 19.02.2023
барселона пречупи кадис два гола края първото полувреме

Лидерът в испанското първенство Барселона стигна до шестата си поредна победа в Ла Лига, след като надигра с 2:0 у дома Кадис в среща от 22-ия кръг.

И двете попадения за "каталунците" паднаха в края на първата част, като Сержи Роберто даде аванс на своя тим в 43-та минута, вкарвайки при добавка след изстрел на Роберт Левандовски.

Секунди преди почивката пък полският голмайстор също успя да се разпише с удар по земята от границата на наказателното поле, за да оформи крайното 2:0.

През втората част Левандовски беше близо до това да отбележи и втория си гол в двубоя, но в 57-та минута видя как негов изстрел кацна върху напречната греда.

С тази победа тимът на Барселона събра 59 точки и отново се откъсна на 8 пред втория в подреждането Реал Мадрид. Кадис от своя страна остава на 17-та позиция с 22 пункта и е в опасна близост до зоната на изпадащите.