Барселона спря негативната серия на "Камп Ноу" с успех срещу Майорка

23:51, 01.05.2022
Чете се за: 01:50 мин.
барселона спря негативната серия камп ноу успех майорка

Отборът на Барселона спечели с 2:1 домакинството си на Майорка в среща от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

По този начин "каталунците" прекъснаха серията си от три поредни поражения на "Камп Ноу", а освен това си върнаха и втората позиция във временното подреждане.

Мемфис Депай даде аванс на домакините в 25-та минута, когато получи чудесно подаване от Жорди Алба и с второто си докосване прати топката във вратата на гостите за 1:0.

Капитанът на Барселона Серхио Бускетс удвои преднината на своя тим в 54-та минута, когато се разписа с прецизен удар от границата на наказателното поле, вкарвайки първия си гол в Ла Лига през кампанията.

Малко по-късно "каталунците" стигнаха и до трети гол чрез Феран Торес, който обаче впоследствие беше отменен заради засада на Обамеянг, маркирана от системата ВАР.

В 79-та минута Антонио Раийо върна надеждите на гостите от Майорка, намалявайки резултата на 1:2, но за повече момчетата на Хавиер Агире нямаха сили и така победата остана за Барселона.

В класирането момчетата на Шави отново излязоха на втората позиция, като имат аванс от два пункта пред третия Севиля - 66 срещу 64. Майорка пък остава въвлечен в битката за оцеляване, като четири кръга преди края на шампионата отборът е на 16-та позиция само на точка над зоната на изпадащите.