Баскетболистките на Рилски спортист се разправиха и с Локомотив София в "Арена Самоков"

баскетболистките рилски спортист разправиха локомотив софия арена самоков
Снимка: БФ Баскетбол
17:41, 13.12.2022
Чете се за: 01:40 мин.

Отборът на Рилски спортист победи Локомотив София със 77:45 (23:11, 19:16, 11:7, 24:11) като гост в изтеглен мач от десетия кръг на първенството на България по баскетбол за жени. Победата бе пета от девет срещи за състава от Самоков, а Локомотив допусна шесто поражение също от девет изиграни мача.

Двубоят бе равностоен единствено в началните 4-5 минути преди гостите да направят серия от 17 безответни точки и да поведат с 23:11 след първата част. До края на срещата баскетболистите на Рилски спортист контролираха играта, натрупаха аванс от 42:27 на почивката, а преди четвъртата част водеха с 53:34. Най-голямата разлика в мача достигна 34 точки.

Ивана Бонева бе най-резултатна за успеха на самоковския тим с 23 точки и 5 борби, а Деница Манолова оформи „дабъл-дабъл“ с 18 точки и 11 борби.

За домакините от Локомотив София Магдалена Георгиева отбеляза 12 точки, а 11 точки добави Мина Василева.

В следващия по програма девети кръг от шампионата на България на 17 декември Рилски спортист приема Берое в Самоков, а тимът на Локомотив ще бъде домакин на Монтана 2003 в София.