Базел е с единия крак на финала в Лигата на конференциите след обрат във Флоренция

базел единия крак финала лигата конференциите обарт флоренция
00:28, 12.05.2023

Отборът на Базел постигна обрат от 0:1 до 2:1 при визитата си на Фиорентина в първи двубой от полуфиналите в Лигата на конференциите.

„Виолетовите“ откриха резултата на стадион „Артемио Франки“ в 25-ата минута, когато след центриране от ъглов удар в наказателното поле на швейцарския тим Лукас Мартинес Куатра отклони топката към вратарския пеналт, където Артур Кабрал с глава прати кълбото в мрежата зад Марвин Хитц.

Базел възстанови равенството в 71-ата минута чрез Анди Диуф, който получи топката в собственото поле, направи силен индивидуален пробив в половината на Фиорентина и изстрел по земя малко след дъгата на наказателното поле на домакините прати неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратаря Пиетро Терачано.

Гостите от Швейцария стигнаха до победата с гол във втората минута от добавените пет такива на редовното време на мача, когато Дариан Малеш центрира прострелно отляво към границата на вратарското поле на „виолетовите“, където връхлитащият Зеки Амдуни с едно докосване прати топката в мрежата.

Реваншът е следващата седмица в четвъртък, 18 май, от 22 час на стадион „Сант Якоб Парк“.