Белгия разби Швеция с хеттрик на Лукаку

23:44, 24.03.2023
Чете се за: 01:42 мин.
белгия разби швеция хеттрик лукаку

Отборът на Белгия постигна класическа победа с 3:0 при визитата си на Швеция в двубой от първия кръг група F на квалификациите за Евро 2024.

„Червените дяволи“ откриха резултата на стадион „Френдс Арена“ в 35-ата минута, когато Доди Лукебакио центрира от фланга, а Румелу Лукаку с глава прати топката в далечния ъгъл на стража Робин Олсен.

Белгия удвои преднината си четири минути след началото на втората част. След късно изпълнение на ъглов удар от страна Кевин Де Бройне, топката попадна Лукебакио, който отправи прострелно центриране в пеналтерията на „Тре Кронур“, където от голлинията Лукаку с едно докосване се разписа.

Крайният резултат оформи Лукаку в 83-ата след нова асистенция на Лукебакио, като с това попадение нападателят на Итнер оформи своя хеттрик.

В класирането Белгия заема второто място с актив от 3 точки, колкото има и лидера Австрия, като „червените дяволи“ са с по-лоша голова разлика. Трети е тимът на Естония, Азербайджан заема четвъртото място, а на дъното е Швеция.

Гледайте Унгария - България тази вечер от 21.45 часа по БНТ 1, БНТ 3 и bntsport.bg