Бенфика разби Брюж и стана първият четвъртфиналист в Шампионската лига

23:57, 07.03.2023
Чете се за: 02:25 мин.
бенфика разби брюж стана първият четвъртфиналист шампионската лига

Отборът на Бенфика стана първият четвъртфиналист в тазгодишното издание на Шампионската лига, след като разгроми с 5:1 в реванша една от приятните изненади в турнира до момента Брюж и с общ резултат 7:1 продължава уверено към голямата осмица на надпреварата.

"Лисабонските орли" влязоха в двубоя на "Ещадио да Луж" със солидна преднина от две попадения след първата среща, но въпреки това започнаха агресивно още от първите секунди и във 2-та минута Жоао Марио прати топката във вратата на гостите, но попадението бе отменено заради засада.

Все пак по-добрата игра на домакините най-после даде резултат в 38-та минута, когато Рафа Силва откри резултата след асистенция на Гонсало Рамош, а в добавеното време на първата част самият Рамош се разписа, за да удвои аванса на своя тим.

След почивката пък футболистите на Роджър Шмид се развихриха, като първо, Рамош беше точен за 3:0, вкарвайки второто си попадение си в срещата, а малко по-късно Жоао Марио от дузпа и Давид Нерес покачиха аванса на португалския тим на 5:0.

Малко преди края на редовното време Бьорн Мейер реализира почетния гол за състава на Брюж, фиксирайки крайното 5:1.

Така за втора поредна година Бенфика ще играе в четвъртфиналите на Шампионската лига, след като през миналия сезон португалския тим бе спрян на същата фаза от състава на Ливърпул с общ резултат 4:6.

Кое ще бъде препятствието пред "лисабонските орли" през този сезон? Това ще стане ясно на 17 март, за когато е предвиден жребият за четвъртфиналите.